5 rzeczy, które warto zrobić w nowym roku #TydzieńNoworoczny #dzień5Piątego dnia Tygodnia Noworocznego mam dla was 5  rzeczy, które dobrze jest zrobić w nowym roku. To rzeczy, które pozwolą wam popracować nad ciałem, duchem i umysłem, a jednocześnie są łatwe do wprowadzenia, więc nie musicie się martwić, że nie starczy na nie czasu.

1. Jedz zdrowiej


Jeść musisz i tak, więc brak czasu nie jest tu wymówką.Dorzuć trochę warzyw do diety, zacznij pić więcej wody, zamień czekoladki na owoce. Twoje ciało ci podziękuje, bo w końcu będziesz mu dostarczać więcej witamin. Ja zrobiłam to w zeszłym roku i efekty są ogromne. Samopoczucie jest o wiele lepsze, mam więcej energii i w ogóle lepiej mi się żyje. Poleca wszystkim. Zalety są niezliczone.

2. Daj sobie odpocząć


Zbyt często nie doceniamy rangi snu i odpoczynku w ogóle. Bardzo łatwo popaść w wir zadań, projektów, egzaminów i tego wszystkiego, co chcemy zrobić dla siebie lub innych. Problem polega na tym, że doba się nie rozciąga, a nasz organizm ma swoje limity. Łatwo narzucić mu zbyt szybkie tempo, ale to wszystko później da o sobie znać. Dlatego mierz siły na zamiary i w swoim wypełnionym po brzegi kalendarzu znajdź te 7 lub 8 godzin na sen.

3. Znajdź hobby


Hobby to takie zajęcie, któremu poświęcamy czas, mimo że wcale nie musimy. W naszej głowie czasem rodzi się szaleńczy pomysł, żeby zrobić coś tylko dlatego, że będzie to dla nas przyjemne. Znalezienie tego "czegoś" nie zawsze jest łatwe, ale stosując metodę prób i błędów w końcu natkniemy się na coś, co skradnie nasze serce. Zachęcam do poszukiwania i znalezienia swojego hobby. Poświęcenie się mu uczy dyscypliny, organizacji, odpowiedzialności, a także sprawia frajdę i jest świetną odskocznią od codzienności.

4. Naucz się czegoś nowego


Każdy czas jest dobry, żeby poszerzać zakres swojej wiedzy i umiejętności. Wybierz jedną rzecz - bardziej lub mniej skomplikowaną - i spróbuj się jej nauczyć. Niech to będzie coś, co będzie dla ciebie przydatne, a jednocześnie interesujące i przyjemne. Wtedy nawet nauka przyjdzie ci łatwiej.

5. Doceń siebie


To nie do końca czynność, ale pomyślałam, że powinna się tu znaleźć z kilku względów. Niezależnie od tego, kim jesteśmy i co robimy, wciąż jesteśmy poddawani ocenom z zewnątrz. Dodatkowo same na siebie nakładamy dużą, często zbyt dużą presję. Obowiązki, zadania, zobowiązania - to wszystko sprawia, że żyjemy w stresie. Często nasze działania nie są doceniane przez innych, a my same jesteśmy w stosunku do siebie bardzo krytyczne. Dlatego zachęcam do dania sobie przestrzeni na samozachwyt. Pomyśl, co ci się udaje, w czym jesteś dobra, co daje ci satysfakcję. Poklep się od czasu do czasu po ramieniu i powiedz sobie "Dobra robota!". Jeżeli ty nie będziesz doceniać własnych wysiłków i zaangarzowania, inni tym bardziej tego nie zrobią.

A ty co sądzisz? Czy poświęcisz trochę czasu żeby zrealizować te propozycje? A może masz własne, które chcesz wprowadzić w życie? Pochwal się w komentarzu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz