Jak być szczęśliwą? #TydzieńNoworoczny #dzień4Co prawda nie jestem zwolenniczką postanowień typu: w tym roku będę szczęśliwa. Bo to by oznaczało, że przez wszystkie poprzednie lata byłam bardzo nieszczęśliwa, a to przecież nie jest prawda. Dziś jednak trochę przekornie o drodze do szczęścia, bo przecież każdy czasem sobie myśli, że dobrze byłoby być najszczęśliwszym człowiekiem świata.

Czym jest szczęście?


Pytanie nieco filozoficzne, ale tak na prawdę chodzi nam zwykle o poczucie satysfakcji, spełnienia i spokoju. Szczęście jest więc wtedy, gdy nie musimy się niczym przejmować, nie mamy żadnych problemów i wszystko układa się po naszej myśli. Kiedy więc będziemy w pełni szczęśliwi? Odpowiedź jest prosta: NIGDY! Tak, to dość pesymistyczna myśl, ale przecież sytuacje idealne nie istnieją, a nasza ludzka natura sprawia, że podświadomi znajdujemy rzeczy, którymi zajmujemy nasze umysły. Są natomiast chwile, w których jesteśmy szczęśliwi. To na nich powinniśmy się skoncentrować.

Jak być szczęśliw(sz)ym człowiekiem?


Przede wszystkim musimy zastanowić się, jak wyglądają nasze chwile szczęścia. Kiedy na naszych ustach pojawia się szczery uśmiech? Co wywołuje to przyjemne uczucie w środku? Co wtedy robimy? Z kim jesteśmy? Gdy już odpowiemy sobie na te pytania, naszym zadaniem będzie zwiększyć częstotliwość tych chwil i sprawić, by przeważały nad tymi gorszymi. A więc może to oznaczać poświęcenie większej ilości czasu na hobby, albo częstsze spotkania ze znajomymi.


Jak dążyć do perfekcji?


Jak już pisałam, stan idealnego szczęścia nie jest możliwy, ale możemy się do niego zbliżyć. Aby to się stało, pomyśl, jaki styl życia umożliwiłby ci maksymalizację chwil szczęścia. Myśl rozsądnie! Musisz przecież uczyć się lub pracować, masz zobowiązania. Ale na pewno są zmiany, których wprowadzenie przybliżyłoby cię do takiego celu. Wprowadzaj je stopniowo i konsekwentnie. No i z uśmiechem na ustach. :)

Czym dla ciebie jest szczęście i co robisz, żeby być bardziej szczęśliwą?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz