Jedno słowo na rok? #TydzieńNoworoczny #dzień6Pierwszy tydzień roku zmierza ku końcowi. Zrobiliśmy już rachunek sumienia, określiliśmy postanowienia i wyznaczyliśmy cele na nadchodzące miesiące.  Mamy naszą vision board, która będzie nas motywować do działania. Dziś chcę napisać wam o jeszcze jednej technice, która w tym roku wyjątkowo mocno zyskała na popularności.  Może ona pomóc w kryzysie lub gdy staniemy przed trudnym wyborem.  Wskaże nam ona drogę, którą wcześniej sami wytyczyliśmy.

One Little Word


Technika ta jest ostatnio wszechobecna w świecie blogerów i vlogerów.  Polega ona na wybraniu jednego słowa, które towarzyszyć nam będzie zawsze i wszędzie. Aby wybrać najlepsze dla nas słowo, należy się dobrze zastanowić. Pomyśl nad tym, czego brakowało ci w poprzednim roku, nad jaką cechą lub umiejętnością chciałabyś pracować? Co prawda ta koncepcja mówi o jednym słowie, ale jestem zdania, że równie dobrze sprawdzi się zdanie lub fraza. To może być najważniejszy cel na ten rok, sfera życia, którą najbardziej chcesz rozwijać, zasada, którą chcesz się kierować a nawet rada, którą chcesz sobie dać na przyszłość.

Jak stosować tą technikę?


Zastosowanie jest banalnie proste.  Wybierz jedno słowo/frazę/zdanie i zapisz w widocznym miejscu. Za każdym razem, gdy staniesz przed trudnym wyborem, lub będziesz miała kryzys, zadaj sobie pytanie: co bym zrobiła, gdyby jedynym kryterium była adekwatność do jednego słowa. Jeżeli wybrałaś odwagę, co jest odważniejszą opcją? Jeśli wybrałaś spokój, co ci go zagwarantuje?

Każdą teorię traktuj z rezerwą


Jak każda teoria, tak i ta nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w praktyce. Nie zawsze możemy robić tylko to, na co mamy ochotę.  Ale niech to słowo będzie inspiracją i drogowskazem do większej satysfakcji w codziennym życiu.

Ja wybrałam "twórz", a ty?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz