Zacznij już teraz #TydzieńNoworoczny #dzień2


Po noworocznym poranku można spodziewać się wszystkiego, w zależności od tego, jak dobra była impreza. Często ostatnie, o czym masz ochotę myśleć, to postanowienia noworoczne, plany i wszystko to, co jeszcze wczoraj całkowicie pochłaniało twoją uwagę. Nie ma jednak magicznego zaklęcia, które sprawi, że wszystko zrobi się samo. Dlatego dziś szczególnie chcę cię zmotywować do działania.


Dlaczego zależy mi na postanowieniach


Wczoraj robiliśmy postanowienia, a dziś trzeba skupić się na działaniu. Wiem, że tak z rana w nowym roku trochę się nie chce, ale spójrz jeszcze raz na swoją tablicę inspiracji i zastanów się, dlaczego wszystkie te słowa i obrazki się tam znalazły. Robienie czegoś dla samej idei jest z zasady mało motywujące, dlatego zastanów się, dlaczego chcesz osiągnąć dane cele, co one ci dadzą i czy prowadzą do osiągnięcia ważniejszych, długookresowych założeń.

Co mogę zrobić już teraz, by być bliżej celu


Kiedy już wiesz, dlaczego robisz to, co robisz, masz motywację, żeby zacząć działać. Z motywacją jest tak, że gdzieś się gubi i za chwilę może jej nie być, więc najlepiej kożystać z okazji. Zastanów się, co możesz zrobić już dzisiaj, żeby być bliżej swojego wymarzonego życia. Na pewno jest jedna mała rzecz, którą możesz zrobić już teraz, więc nie zastanawiaj się, tylko od razu zacznij działać.

Ziarnko do ziarnka


Wcale nie chodzi o to, żeby 1 stycznia się zacharować i wyrobić limity na cały rok. Wybierz jedną, najmniejszą rzecz i niech to będzie twoje dzienne założenie. Takimi małymi kroczkami łatwiej osiągnąć wielkie cele. Więc zrób coś dziś, następną rzecz zrób jutro i tak przez cały czas. Ziarnko do ziarnka i wypracujesz sukces.

Nie wszystko na raz


Podziel rok na części i zajmuj się postanowieniami po kolei. Robienie kilku rzeczy na raz nie wyjdzie ci na dobre. Pomyśl nad czym chcesz pracować w każdym miesiącu. Możesz zapisać to w kalendarzu, żeby zawsze mieć swój cel na widoku.

I jak, poimprezowe lenistwo minęło? Więc zabierz się do pracy i zrób swój pierwszy mały kroczek do szczęścia w tym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz